Foto: Camping De Sangershoeve. © Google Streetview
Het juridisch touwtrekken over de uitbreiding van camping De Sangershoeve in Ohé en Laak is voorbij. Volgens het hoogste rechtscollege, de Raad van State, zijn de bezwaren van omwonenden tegen de extra kampeerplekken ongegrond.
De raad van Maasgouw heeft begin 2023 een bestemmingsplan goedgekeurd om een uitbreiding met 26 kampeerplekken en een nieuw sanitair gebouw toe te staan. De Sangershoeve telde al vijftig plekken, inclusief tien trekkershutten.
“De camping moet wel levensvatbaar zijn. Dat lukt niet met vijftig plekken, gezien alle kosten die erbij komen kijken”, legt Sangers uit. Ze heeft samen met haar broer De Sangershoeve overgenomen van haar vader, Paul Sangers.
De uitbreiding van De Sangershoeve is al gerealiseerd. Maar twee van de zeven omwonenden, die hiertegen zijn, hebben doorgeprocedeerd tot aan de Raad van State. Het finale oordeel is nu geveld.
Dwars over de camping loopt een dijk. De extra kampeerplekken zijn buitendijks ingericht tegen de Oude Maas. Die moeten volgens het bestemmingsplan ‘landschappelijk ingepast’ worden door een haag. Volgens de bezwaarmakers brengt dat de waterveiligheid in gevaar.
Volgens de Raad van State heeft de minister van Infrastructuur en Waterstaat De Sangershoeve in 2019 een watervergunning verleend, met daarin een voorschrift over deze haag. Bij dreigend hoog water moet de haag binnen een half uur verwijderd en versnipperd worden. Daarvoor dient op het terrein een machine paraat staan.
Dat de extra kampeerplekken door de haag aan het zicht onttrokken behoren te worden, betekent volgens de Raad van State niet dat de haag niet mag worden verwijderd bij overstromingsgevaar. De haag kan daarna weer worden hersteld.
De Raad van State is het ook niet eens met de bezwaarmakers dat de uitbreiding van de camping in strijd zou zijn met de Omgevingsvisie Maasgouw 2022, waarin staat aangegeven dat voor Ohé en Laak “wonen en rust” de hoofddoelen zijn. Dat maakt toeristische ontwikkelingen niet onmogelijk, luidt het oordeel.
Gezien de 7 zienswijzen is er volgens de bezwaarmakers ‘geen draagvlak’ in de buurt voor de uitbreiding. Maar volgens de Raad van State wil dat niet zeggen dat er ‘in het algemeen’ geen draagvlak is.
Bron: De Limburger, Erwin Schmidt, regioverslaggever