Persbericht Rijkswaterstaat

door | 4 oktober 2025, 16:40 | Nieuws, Regio

Foto: Rijkswaterstaat

Volledige afsluiting A2 in Midden-Limburg tussen knooppunten Het Vonderen en Kerensheide in weekend van 14 t/m 17 november

Grote verkeershinder verwacht – omleidingen en extra reistijd meer dan 60 minuten

Van vrijdagavond 14 november 21.00 uur tot maandagochtend 17 november 05.00 uur is de A2 tussen knooppunten Het Vonderen en Kerensheide volledig afgesloten in beide richtingen.

Rijkswaterstaat voert in dat weekend op meerdere locaties tegelijk werkzaamheden uit. Houd rekening met forse verkeershinder op de snelweg en de direct omliggende wegen.

Er worden internationale omleidingen ingesteld, waarbij de extra reistijd tussen 15 minuten en 45 minuten kan liggen.

Bij de lokale/regionale omleidingsroute kan de extra reistijd oplopen tot meer dan 60 minuten. Bij slecht weer kan de afsluiting worden verplaatst naar het weekend van 21 t/m 24 november.

Dit besluit wordt kort van tevoren genomen.

Eerste van zeven weekendafsluitingen tot 2029
Het is de eerste in een reeks van zeven weekendafsluitingen die tot en met 2029 nodig zijn om de verbreding van de A2 te realiseren.

Tijdens dit eerste weekend, van vrijdag 14 november 21.00 uur tot maandag 17 november 05.00 uur, is de A2 volledig afgesloten tussen de knooppunten Het Vonderen en Kerensheide in beide richtingen.

Op dit 18 kilometer lange traject combineren we in de weekenden zoveel mogelijk werkzaamheden, zodat het aantal afsluitingen en de verkeershinder de komende jaren beperkt blijft.

Wat gaan we doen?

Tijdens dit weekend werkt Rijkswaterstaat onder meer aan;

  • het verleggen van kabels en leidingen voor de nieuwe A2,
  • de sloop van de viaducten Slagmolen en ’t Rooth,
  • het vervangen van een duiker  in de Geleenbeek onder de A2,
  • het verwijderen van een vervallen duiker onder de A2,
  • het verwijderen van begroeiing,
  • en het aanpassen van wegmeubilair en aansluitende infrastructuur.

Omleidingen en verkeershinder

Tijdens het weekend gelden regionale omleidingsroutes via aansluiting Genk-Oost (32)-N75-N78 en Susteren- Echt (N276).

Voor landelijk en internationaal verkeer gelden grootschalige omleidingen via Antwerpen en Mönchengladbach. De extra reistijd kan oplopen tot meer dan 60 minuten.

Naar verwachting zullen veel automobilisten alternatieve routes kiezen, waardoor ook de provinciale en lokale wegen in Midden en Zuid-Limburg extra druk worden.

Advies aan weggebruikers

Rijkswaterstaat roept weggebruikers op om hun eigen reisgedrag aan te passen:

  • Stel uw reis uit als dat mogelijk is.
  • Kies waar mogelijk voor een alternatief vervoermiddel.
  • Check voor vertrek de actuele verkeersinformatie via rwsverkeersinfo.nl
  • Volg de aangegeven omleidingen en borden onderweg

Aanvullende hinder in weekend van 28 t/m 30 november
Naast de eerste grote weekendafsluiting wordt in het weekend van 28 november extra verkeershinder verwacht.

Vanwege werkzaamheden is de A2 alleen richting Maastricht afgesloten tussen de aansluitingen Sint Joost (44) en Echt (45).

Deze afsluiting duurt van vrijdagavond 28 november 21.00 uur tot zondagmiddag 30 november 13.00 uur.

Meer informatie?

Rijkswaterstaat informeert weggebruikers via een brede communicatiecampagne, met onder meer de projectwebsite, nieuwsbrieven, radio, advertenties, sociale media, informatieschermen langs de weg en informatieavonden. Meer informatie is te vinden op www.a2vonderenkerensheide.nl/actueel U kunt ook bellen met de Landelijke Informatielijn van Rijkswaterstaat: 0800-8002 (gratis).

Bron: Rijkswaterstaat Zuid-Nederland

  • https://live.i-novativeradio.com/sol2
  • SOL2 Radio


  Bekijk SOL2 TV


Onze sponsors